1. Ha 3 csap.mukodik,mennyi ido alatt telik meg a medence?

Az elso csap a teljes kadat 2 ora alatt

A masodik csap 5 ora alatt

A harmadik csap 7 ora alatt tolti tele a kadat.



2.az apa 3 ora alatt assa fel a kertet, a fia 4 ora,a lanya 6 ora.

Mennyi ido alatt assak fel a kertet,ha....

-mindharman dolgoznak

-ha csak a 2 gyerek.dolgozik

-ha mindharman dolgoznak 1 orat,de utana mar csak a ket gyerek?



Levezetnetek.oket?:)

Elore is koszonom!!


2013. márc. 28. 15:27
 1/3 BKRS ***** válasza:

1)

1. csap sebessége: 1/2 kád/óra

2. csap sebessége: 1/5 kád/óra

3. csap sebessége: 1/7 kád/óra

Az együttes sebességük:1/2 + 1/5 + 1/7 = (35+ 14 + 10)/70 =

=59/70 kád/ óra

vagyis az egész kádat 70/59 perc alatt öltik fel, ami

60*70/59 óra, vagyis kb 71 perc, 11 masodperc

2013. márc. 28. 16:31
 2/3 BKRS ***** válasza:

2)


Apa sebessége: 1/3 kert/óra

a fia sebessége: 1/4 kert/óra

a lánya sebessége: 1/6 kert/óra

Együttes sebességük: 1/3+1/4+1/6= 9/12 = 3/4 vagyis 4/3 óra alatt ássák fel a kertet együtt, ami 1 óra 20 perc.


A két gyerek egyűttes sebessége: 1/4+1/6=5/12 kert/óra vagyis 12/5 óra alatt ássák fel együtt a kertet, ami 2 óra 24 perc.


Ha mindhárman dolgoznak 1 órát, akkor a kert 3/4 része lesz kész, vagyis még 1/4 része lesz vissza.

Ezt a két gyerek együtt további 1/4 : 5/12 = 1/4 * 12/5 = 3/5 óra alatt ássa fel, ami 36 perc,

tehát összesen 1óra 36 percet töltenek ásással.

2013. márc. 28. 16:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom:)
2013. márc. 28. 16:54