Segítene valaki matek háziban? (több feladatról van szó)


1) az egyenletet a valós számok halmazán kell megoldani:

lg x/2 = 1 + lg3


2) az iskolai büfében már csak 8 különböző sütemény van. hányféleképpen választhat ki magának ezekből Alex ötöt?


3) egy iskola tanulóinak 8%-a jelest, 24%-a jót, 23%-a elégségest és 5%-a elégtelent kapott matematikából a félévi osztályozás során. hányan jártak ebbe az iskolába, ha 240-en közepes matematikajegyet kaptak?


4) a következő egyenletet a valós számok halmazán kell megoldani: 0 = (x-3)^2 - 4


5) mekkora a valószínűsége, hogy egy szabályos dobókockával 4-esnél nagyobbat dobunk?


6) az alábbi egyenletet kell megoldani: gyök alatt 3x+2 = x-2


7) fel kell írni egy olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei 2 és -3!


előre is köszönöm annak, aki segít bármelyik feladatban!


2013. márc. 28. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

1.) lg(x/2) = 1 + lg3

lg(x/2) = lg30

Logaritmus szigorú monotonitására hivatkozva


x/2 = 30

x = 60

2013. márc. 28. 15:26
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. márc. 28. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:

7.) Viéte-formulákat kell alkalmazni


c/a = x1*x2

-b/a = x1 + x2


c/a = -6 --> c = -6a

b/a = 1 --> a = b


ax² + bx + c = 0 egyenlet átírható erre:

ax² + ax -6a = 0


Példa: x² + x -6 = 0

2013. márc. 28. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:

√(3x+2) = x-2

3x + 2 = (x-2)²

3x + 2 = x² - 4x + 4

x² - 7x + 2 = 0


x = (7±√41)/2

2013. márc. 28. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:

3. A közepes eredménnyel végeztek képezik az iskola akkori tanulóinak a 40% át.

Ha a 40 %= 240 gyerek, akkor a 100 %= 600 gyerek

2013. márc. 28. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:

(x-3)²-4 = 0

x²-6x+9-4 = 0

x²-6x + 5 = 0


x = 3±2 = 5;1

2013. márc. 28. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
2.) 8 alatt az 5 = 8!/[5!*(8-5)!] = 56
2013. márc. 28. 15:44
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindegyiket!
2013. márc. 28. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 5. feladatot lehagytam:


1/3, mert hat számból kettőt keresünk -> 2/6 = 1/3

2013. márc. 28. 19:06