Nem értem ezeket a trigonometrikus egyenleteket. Leírom, ahogy én gondolkodtam, hogy megmutassátok, hol gondolkodom rosszul. A megoldás a könyv alapján: x1=2k*pí x2=120fok+2*k*pí


Én így írtam le: 2cos(60fok-x)-1=0

2cos(60fok-x)=1 cos(60fok-x)=0.5

Két helyen veszi fel a cosinus (és persze végtelenszer..) 60foknál és 300 foknál

60fok-x=60fok+2k*pí 60fok-x=300fok+2k*pí

-x= 2k*pí -x=240+2k*pí

x=-2k*pí x=-240-2k*pí



2013. márc. 24. 13:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem fekszenek ezek számomra, a könyvben az első megoldás pont ellentétes, mert + nem - , a második pedig szinten 2 pozitív és még a fele is..
2013. márc. 24. 14:01
 2/2 anonim ***** válasza:

2*cos (60fok-x) -1=0

2*cos (60fok-x) = 1

cos (60fok-x) = 1/2

cos (60fok-x) = cos(60)


cosA = cosB

a.) A-B = k*360 (k egész)

b.) A+B = m*360 (m egész)


Ez alapján:

60-x-60 = k*360

-x = k*360

x = n*360 (k és n egész)


60-x+60 = k*360

120-x = k*360

x = 120 -k*360

x = 120 + f*360

(k és f egészek)

2013. márc. 24. 14:14