Áramköröknél az átrajzolás hogy megy?
Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor például kapok egy olyan feladatot, amiben egy négyzet alakú kapcsolás van, vagy háromszög, amelynek minden oldalán R ellenállások vannak, hogy számolom ki a két pont közötti feszültséget? Órán átrajzoltuk, aztán már könnyen ment, de nem értem, hogy milyen elv alapján rajzoljuk át.2013. márc. 23. 15:09
1/3 anonim válasza:
Azért rajzolod át, hogy hasonlítson a párhuzamos- illetve soros kapcsolás rajzára, átlátható legyen. Amellett hogy lényegében ugyanaz, tehát nem hagysz ki pontokat és kapcsolásokat.
2/3 anonim válasza:
Elmondom az elvet:
1. Megbetűzöd a csomópontokat. A B C ... stb. ( Csomópontnak minősül a legalább 3 vezeték találkozásából álló pont )
2. Úgy betűzöd meg a pontokat, hogy a rövidzárral összekötött pontokat azonos betűvel jelölöd meg.
3. Ezek után Újra rajzolod a hálózatot, de minden betűből azaz csomópontból csak egy lehet. Szép sorban rajzold A B C ... Figyeld meg, hogy az eredeti ábrában az A és B pont közt ugyanazok a dolgok vannak, mint az újban.
( Ezzel a technikával megtudhatod mi van párhuzamosan kapcsolva. HA ugyanazon két pont közt van két alkotóelem, pl. B és C pontok közt, akkor 100% hogy párhuzamosan vannak kapcsolva! )
Sok sikert!
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta már volt belőle dolgozat, sikerült is megcsinálnom!
2013. ápr. 7. 23:02
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!