Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki leírná nekem Róma...

Valaki leírná nekem Róma alapítását, a monda szerint, kb.1 füzetoldalnyi hosszúságban? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A "legenda" szerint

(Van több változat) Livius (történetíró) i.e. 1. sz-ban foglalta össze ezeket

2013. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt a változatot, amikor Szilvia szül egy ikerpárt, és ezeket megakarják ölni. Ám Szilvia a két gyereket belerakta egy kosárba, és rárakta őket a Tevere folyóra. Amikor a kosár megállt, a két gyerek sírt, amit meghallott egy nőstény farkas stb....
2013. márc. 21. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egyik római monda szerint Aineiasz (Aeneas),

a trójai jövevény alapította

2013. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már leírtam, hogy nekem melyik kéne.. és nem ezt kérdeztem....
2013. márc. 21. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Na Szóval

Rhea Silvia Alba Longa királyának,Numitornak volt a lánya.Amulius, Numitor öccse,megfosztotta királyt

trónjától és elűzte a városból(!) Rheából Vesta-szűzet(papnőt) csinált (akinek tiltva volt a szerelem meg a

házasság) Így akarta volna megakadályozni,h unokahugának gyermeke,fia szülessen (aki kitúrhatná őt a királyságból).A legenda szerint a szűz lányt (álmában)maga Mars(!)isten ejtette teherbe,s kilenc hónapra ikerfiúkat szült Rhea Silvia. Amulius az ikreket a Tiberis folyóba dobatta.(Rheát pedig börtönbe vetette

mint olyan szützet,aki a tisztségre méltatlannak

bizonyult) Rhea legalább tizennyolc-húsz évig kellett

hogy szenvedjen egy földalatti börtönben, míg fiai pásztorok között felnőttek s megisvervén származásukat

visszajöttek Albába s leszámoltak Amuliusszal

2013. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2013. márc. 21. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Mars (isten) fia, Romulus (az ikrek egyike)

volt Róma legendás megalapítója. Anyjuk, Rhea Silvia, a Vesta-szűz.Születésük előtt nagyapjukat,Numitort elűzte trónjáról az öccse (s rémuralmat vezetett be Alba Longában). Hogy uralmát a rejtélyes módon világrajött ikrek ne zavarhassák meg,a csecsemőket egy kosárban kitette a Tibserisre, de partra sodródtak s a fiukat egy anyafarkas szoptatta s tartotta életben.

Később egy pásztor,Faustulus (és felesége) nevelik a fiukat s elmondják nekik, hogy kik is ők tulajdonképpen


Romulus a pásztorokból kisebb sereget szervez,

megdönti a trónbitorló hatalmát s Numitort visszaülteti a trónra. A békés állapottal nem elégedett Romulus

(és fivére sem) ezért később a fiatal nemzedék egyetértésével új várost alapítanak Albától nem messze - ez lesz Róma.

2013. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A folytatás

Romulus városépítés közben megöli fivérét(Remust)

aztán elrabolják a szabin nőket, hogy az itáliai

fiatal férfiak családot tudjanak alapítani.

Ezek után Romulus (a legenda szerint) még negyven éven át háborúk nélkül uralta Rómát, majd apja, Mars isten

egy viharfelhőben elragadja őt a földről az égbe

2013. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Füzetoldalnyi volt

a "kérés"

2013. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!