Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek,10. osztály, segítenél?

Matek,10. osztály, segítenél?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem a feladatot, esetleg valaki elmagyarázná, akkor hálás lennék.


Adott egy háromszög

"a" vektor ( -1,1)

"b" vektor ( 2,3 )

"c"vektor ( 0,-3)

Számoljuk ki az Alfa, Béta, Gamma szöget.


Odáig eljutottam, hogy ábrázoltam a háromszöget egy koordináta rendszerben..a megadott pontok alapján, de tovább nem megy..: (

előre is köszönöm.


2013. márc. 19. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
sinusz és coszinusz tételt tanultatok már?
2013. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sin= szemközti bef/ átf

cos= szögmelleti bef/ átf

igen, ezt tanultuk :)

2013. márc. 19. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a szinusztétel!
2013. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a szög kiszámítása, vagy valami ilyesmi..

akkor a tételt még nem tanultuk :(

2013. márc. 19. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Két vektor által bezárt szög. Vektorok skalár szorzata.Itt elmondom részletesen:

http://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

2013. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk huzhatsz köré egy 4zetet annak pitagorasszal a keletkezett 3szögrk oldalait majd ha a keletkezett háromszögek megvannak csak kiszámolod szinusszal, coszinusszal, tangenssel kotangenssel azok szögeit majd ha azokat tudod abbol ki tudod számolni az alap3szög szögeit :) remélem így akarja a tanár hogy megcsináld :D de tuti van egyszerübb csak én bonyolitom tul
2013. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Skaláris szorzatot nem hiszem hogy tanulták 10.be én 11. Fakton hallottam legelőször
2013. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!