Fizika párhuzamos kapcsolás?

Ha két fogyasztó van hogy számolok eredő ellenállást meg áram erősséget és feszültséget? a választ köszönöm:)
2013. márc. 19. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Feszültség megegyezik, eredő ellenállás 1 / Re = 1/R1 + 1/R2, áramerősség I = U / R
2013. márc. 19. 15:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Eredő ellenállás:


1/R=1/R1+1/R2


Áramerősséget mindig egy adott ponton tudsz számolni.

Az ágakban folyó áramerősségek összege egyenlő lesz a főágban folyó áramerősséggel. I=I1+I2


Feszültséget mindig két pont között tudsz csak számolni!

A mellékágak végpontjain mérhető feszültség meg fog egyezni a telep sarkain mérhető feszültséggel. U=U1+U2

2013. márc. 19. 15:32
 3/6 anonim ***** válasza:

bocs:


A végén U=U1=U2

2013. márc. 19. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Párhuzamoson durva lenne a U = U1 + U2 :)
2013. márc. 19. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
volt jav. :)))
2013. márc. 19. 15:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. márc. 19. 16:43