Ha két fogyasztó van hogy számolok eredő ellenállást meg áram erősséget és feszültséget? a választ köszönöm:)2013. márc. 19. 15:24
1/6 anonim válasza:
Feszültség megegyezik, eredő ellenállás 1 / Re = 1/R1 + 1/R2, áramerősség I = U / R
2/6 anonim válasza:
Eredő ellenállás:
1/R=1/R1+1/R2
Áramerősséget mindig egy adott ponton tudsz számolni.
Az ágakban folyó áramerősségek összege egyenlő lesz a főágban folyó áramerősséggel. I=I1+I2
Feszültséget mindig két pont között tudsz csak számolni!
A mellékágak végpontjain mérhető feszültség meg fog egyezni a telep sarkain mérhető feszültséggel. U=U1+U2
4/6 anonim válasza:
Párhuzamoson durva lenne a U = U1 + U2 :)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. márc. 19. 16:43