Az alábbi gyalogtúrát terveztem magamnak:

Ha szerdán útnak indulok és megteszem az egész út egyharmad részét és még 4 kilométert, csütörtökön a hátralévő út kétötöd részét és még 3 kilométert, akkor péntekre 9 kilométer marad. Mennyi az út a szerdai és csütörtöki napon? Hány km-t gyalogolok összesen? Rajz+indoklás kell a megoldáshoz.


Légyszíves írjátok le a megoldás menetét, mert nem értem a feladatot!


2013. márc. 16. 15:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek pont olyan feladatok, hogy gondolkodnod sem kell, csak leírod, ami a szövegben van...


I. nap: 1/3*x+4

II. nap: [x-(1/3*x+4)]*2/5+3 = 2/5*x-2/15*x-8/5+3 = 4/15*x+7/5

III. nap: 9


1/3*x+4+4/15*x+7/5+9 = 3/5*x+72/5 = x

2/5*x = 72/5

x = 36


A levezetésbe visszahelyettesítesz:


I. 16 km

II. 11 km

III. 9 km

2013. márc. 16. 15:55