((5x)^(5x))^(3x-2)2013. márc. 16. 15:32
1/3 anonim válasza:
Mit kéne vele csinálni. Nem egyenlet, szóval nem lehet megoldani. Vagy mivel egyenlő?
2/3 A kérdező kommentje:
bocs ezt lehagytam: 10^40-nel egyenlő..
szoval
((5x)^(5x))^(3x-2)=10^40
2013. márc. 16. 16:11
3/3 bongolo válasza:
((5x)^(5x))^(3x-2) = 10^40
(5x)^((5x)(3x-2)) = 10^40
(5x)^(15x²-10x) = 10^40
Legyen 2y=x (vagyis y=x/2)
(10y)^(60y²-20y) = 10^40
Ebből ránézésre látszik, hogy y=1 megoldás. Vagyis x=2.
Azt nem tudom, hogy szebben levezetni lehetne-e...