((5x)^(5x))^(3x-2)
2013. márc. 16. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit kéne vele csinálni. Nem egyenlet, szóval nem lehet megoldani. Vagy mivel egyenlő?
2013. márc. 16. 15:51
 2/3 A kérdező kommentje:

bocs ezt lehagytam: 10^40-nel egyenlő..


szoval


((5x)^(5x))^(3x-2)=10^40

2013. márc. 16. 16:11
 3/3 bongolo ***** válasza:

((5x)^(5x))^(3x-2) = 10^40

(5x)^((5x)(3x-2)) = 10^40

(5x)^(15x²-10x) = 10^40

Legyen 2y=x (vagyis y=x/2)

(10y)^(60y²-20y) = 10^40


Ebből ránézésre látszik, hogy y=1 megoldás. Vagyis x=2.

Azt nem tudom, hogy szebben levezetni lehetne-e...

2013. márc. 16. 23:04