Azthiszem mértani sorozattal kell kiszámolni,de nem vagyok benne biztos, és azt sem tudom hogy kell. Nagyon fontos lenne. Valaki ha tudja segíthetne:)2013. márc. 13. 18:32
1/2 anonim válasza:
Ez inkább számtani sorozat lesz :)
a1 = 51
d = -3
ez a sorozat így néz ki:
a1+a2+a3+a4+a5+a6+a7=
= a1 + a1+d +...+ a1+6d =
= 7a1 + 21d = 7*51 - 21*3 = 294
2/2 anonim válasza:
Én 13 évesen meg tudtam csinálni :DD