Egy könyvesszekrényben 7 polc van, a legalsó polcon 51 könyv van. és minden további polcon hárommal kevesebb mint az alatta lévőn. Hány könyv van ebben a könyvszekrényben?

Azthiszem mértani sorozattal kell kiszámolni,de nem vagyok benne biztos, és azt sem tudom hogy kell. Nagyon fontos lenne. Valaki ha tudja segíthetne:)

#matematika #dolgozat #mértai sorozat
2013. márc. 13. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez inkább számtani sorozat lesz :)


a1 = 51

d = -3


ez a sorozat így néz ki:

a1+a2+a3+a4+a5+a6+a7=

= a1 + a1+d +...+ a1+6d =

= 7a1 + 21d = 7*51 - 21*3 = 294

2013. márc. 13. 18:46
 2/2 anonim válasza:
Én 13 évesen meg tudtam csinálni :DD
2013. márc. 18. 19:30