2013. márc. 13. 16:16
1/2 anonim válasza:
2*15= 15 +3(n-1)
30=15+3n-3
18=3n
n=18/3=6
2/2 anonim válasza:
Tökéletesen jó az 1. válasz, de logikai lépésekkel is megállapítható.
Az a kérdés melyik sorban lesz 15-tel több szék.
Mivel minden sor 3-mal bővül: 15/3=5; azaz 5 sor alatt bővül 15-tel. Ha 5 sorral vagyunk az 1. sor után, akkor a 6. sorban vagyunk (ülünk).