Egy színház nézőterén az első sorban 15 szék található. Minden rákövetkező sorben 3-mal több. Hányadik sorban lesz kétszerannyi mint az elsőben? Valaki meg tudja oldani?

2013. márc. 13. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

2*15= 15 +3(n-1)

30=15+3n-3

18=3n

n=18/3=6

2013. márc. 13. 16:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Tökéletesen jó az 1. válasz, de logikai lépésekkel is megállapítható.

Az a kérdés melyik sorban lesz 15-tel több szék.

Mivel minden sor 3-mal bővül: 15/3=5; azaz 5 sor alatt bővül 15-tel. Ha 5 sorral vagyunk az 1. sor után, akkor a 6. sorban vagyunk (ülünk).

2013. márc. 13. 16:48