Fizika feladat, van itt jó fizikás?


Feladat:

1200 wattos elektromos vízmelegítő mennyi idő alatt melegít fel 2 liter 14 fokos vizet 75 fokosra?

A hatásfok 80%.

Mennyibe kerül ezzel a módszerrel a teavíz melegítése?


Köszönöm a választ!



2013. márc. 12. 13:41
 1/2 bongolo ***** válasza:

A víz fajhője (fajlagos hőkapacitása) 4187 J/kg°C (a függvénytáblában benne van). Ez azt jelenti, hogy 1 kg víz 1 °C fokkal akkor melegszik fel, ha ennyi joule hőt közlünk vele. Most 2 kg-ot kell ΔT = 75-14 = 61 fokkal felmelegíteni, ahhoz 4187·2·61 J energia kell.


A vízmelegítő 1200W-os teljesítménnye 1 sec alatt 1200 J energiát fogyaszt, és a 80% hatásfok miatt 0,8·1200 J energiával melegít. t idő alatt t·0,8·1200 joule-lal.


t·0,8·1200 = 4187·2·61


Ebből kijön az idő.

2013. márc. 12. 15:34
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

0,8*1200=960

4187*2*61=510814


t960=510814


végeredmény:532,0979 sec


Nagyon köszönöm!!!!

2013. márc. 12. 15:46