Nem tudom hogyan számolhatnám ki mert kaptam egy csomó ilyet házi feladatként és nem tudom milyen módszerrel lehet megoldani itt egy példa : két falu 70kmre van egymástól.Két kerékpáros a két faluból reggel 8kor elindul egymással szembe az egyik sebessége 13km/h a másiké 15km/h.

Mikor találkoznak?Hol találkoznak és hány km-t tesznek meg találkozásukig külön-külön?



2013. márc. 7. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A két kerékpáros egy óra alatt 13+15=28 km-t tesz meg.(összesen, együtt)

70km/28km=2,5 óra (azaz 2 óra 30 perc)-ez a megtett idő

13*2,5=32,5 km és

15*2,5=37,5 km

Tehát 2 és fél óra múlva találkoznak, az egyik kerékpáros 32,5 km-t, másik 37,5 km-t tesz meg a találkozásukig.

2013. márc. 7. 13:32
 2/2 bongolo ***** válasza:

t ideig mennek. (t értéke óra mértékegységben lesz, ha a többi km/h meg km.)

Az egyik megy v₁·t = 13·t utat, a másik 15·t utat. Az egész feladatban a trükk az, hogy ennek a két útnak az összege pont a falvak távolsága!


13t + 15t = 70


Ebből már kijön a t, abból meg minden, amit kérdeznek.

2013. márc. 7. 13:34