Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Negyedikes házi feladat....

Negyedikes házi feladat. Bővebben lent, mert ide nem fér ki a kérdés. Megfejtenétek nekem?

Figyelt kérdés

Egy labdarúgó-bajnokság minden mérkőzésén a győztes 3 pontot, a vesztes nulla pontot, míg döntetlen esetén mindkét csapat 1 pontot kap. A Nudli SC az eddig lejátszott 6 mérkőzésen 6 pontot szerzett,1 gólt rúgott és 1 gólt kapott. Hány mérkőzést nem veszített el eddig a Nudli SC? Válaszok: 0,1,2,4,6?

Ha valaki tökéletesen érti és meg is tudja magyarázni, megkérném pár sorba írja le. Köszönöm


2013. márc. 6. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyha összesen 1 gólt rúgott, akkor legfeljebb 1 mérkőzést nyert meg (maximum egyszer szerzett 3 pontot), és ha csak 1 gólt kapott, akkor legfeljebb 1 mérkőzést veszített el (maximum egyszer szerzett 0 pontot). Ha 1 mérkőzést megnyert, akkor 1 mérkőzésen ki is kellett kapnia.


Így már csak két lehetőség van:

1) 1-et nyert, 1-et vesztett, 4-et döntetlenre játszott, és ekkor 3+0+1+1+1+1 = 7 pontot kapott volna, tehát ez nem lehet.

2) Mind a 6 meccsét döntetlenre játszotta, ekkor 1+1+1+1+1+1 = 6 pontot szerzett, tehát ez kellett történjen.


Tehát 6 meccset nem veszített el.

2013. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mindegyik döntetlen lett akkor szerezhetett 6 pontot illetve akkor ha 2 győzelem és 4 vereség vagy 1 győzelemés 3 döntetlen lett vagyis szerintem több válasz is lehet :0 ;4
2013. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja bocsi igen az elsőnek igaza van 2. vagyok nem vettem figyelembe azt h csak 1 gólt rúgot :D
2013. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is hasonlóképpen gondolkodtam. Viszont én látok egy olyan csavart is benne, hogy hiába rúg vagy kap gólt és ez mennyi ponttal jár, mer lehet, hogy rúg gólt, de nem nyer. Ebből a szempontból meg mindegy, hogy hogyan kapja vagy rúgja. Szerintem az ott félrevezető, mert nem egyenlő a rúgott gól a nyeréssel, döntetlennel vagy vesztéssel. Egyébként egy ismerősöm gyerekének a feladata ez, bár az előző mondataim fogalmazásából alig látszik, hogy felnőtt vagyok :)
2013. márc. 10. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!