7√3x√2/√6x7√12=
√7-2√7+√14:√2=
(4√2-√6):(-√2)+3√3=
Teljes megoldás kellenne.
/=törtvonal
√=gyökjel
x=szorzásjel
- =minusz
:=osztas
+=plusz
2013. márc. 4. 20:13
1/1 anonim válasza:
Egy kicsit átírtam.Remélem igy szól a feladat.
(7√3*√2)/(√6*7√12)=7*√6/(√6*7√12) 7-tel és √6-tal egyszerűsitve=1/√12=1/(2*√3 )
√7-2√7+√14:√2=√7-2√7+√(14:2)=√7-2√7+√7=0
(4√2-√6):√2+3√3=(4√2-√2*√3):√2+3√3=√2*(4+√3):√2+3√3=
4+√3+3√3=4+4*√3=4*(1+√3)