Matek feladat kérdés lenne? (lent)


7√3x√2/√6x7√12=


√7-2√7+√14:√2=


(4√2-√6):(-√2)+3√3=


Teljes megoldás kellenne.

/=törtvonal

√=gyökjel

x=szorzásjel

- =minusz

:=osztas

+=plusz



2013. márc. 4. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy kicsit átírtam.Remélem igy szól a feladat.

(7√3*√2)/(√6*7√12)=7*√6/(√6*7√12) 7-tel és √6-tal egyszerűsitve=1/√12=1/(2*√3 )


√7-2√7+√14:√2=√7-2√7+√(14:2)=√7-2√7+√7=0


(4√2-√6):√2+3√3=(4√2-√2*√3):√2+3√3=√2*(4+√3):√2+3√3=

4+√3+3√3=4+4*√3=4*(1+√3)

2013. márc. 4. 20:35