b) a kosarban x kg dio van
c)a kosarban es a zsakban levo dio osszesen 120kg
d)a kosarban es a zsakban levo dio mennyisegenek aranya 4:7
e)a zsakban 4kg-mal kevesebb dio van mint a kosar tartalmanak ketszerese
2013. márc. 2. 10:35
1/1 anonim válasza:
a)15+36
b)a zsákban:x+36
c)x/(x+36) = 4/7
d)2x-4 = x+36