C.cini kérdése:

Kosarban 36kg-mal kevesebb dio van mint a zsakban. Mennyi dio van a zsakban ha a kosarban 15kg dio van?


b) a kosarban x kg dio van

c)a kosarban es a zsakban levo dio osszesen 120kg

d)a kosarban es a zsakban levo dio mennyisegenek aranya 4:7

e)a zsakban 4kg-mal kevesebb dio van mint a kosar tartalmanak ketszerese



2013. márc. 2. 10:35
 1/1 anonim ***** válasza:

a)15+36

b)a zsákban:x+36

c)x/(x+36) = 4/7

d)2x-4 = x+36

2013. márc. 2. 23:03