Hogyan kell kiszámítani a sokszög oldalait?


Hány oldalú az a sokszög amelyben a belső szögek összege az oldalakszámának 60,144 ill. 162-szerese?

Képlet: (n-2)x180

Még csak általánosba járok, úgyhogy nem kell szakszerű magyarázat. :D


2013. márc. 2. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál képlet abban n az oldalak száma, és maga az egyenlet a belső szögek összegét adja.

1) (n-2)*180=60*n

2) (n-2)*180=144*n

3) (n-2)*180=162*n


Innen remélem mennekl. :-)

2013. márc. 2. 11:03
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. márc. 2. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivi
2013. márc. 2. 15:55