Hány oldalú az a sokszög amelyben a belső szögek összege az oldalakszámának 60,144 ill. 162-szerese?
Képlet: (n-2)x180
Még csak általánosba járok, úgyhogy nem kell szakszerű magyarázat. :D
2013. márc. 2. 09:52
1/3 anonim válasza:
Amit leírtál képlet abban n az oldalak száma, és maga az egyenlet a belső szögek összegét adja.
1) (n-2)*180=60*n
2) (n-2)*180=144*n
3) (n-2)*180=162*n
Innen remélem mennekl. :-)
2/3 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. márc. 2. 12:11