Egy szöveges példa lenne a házi. Hogy kéne elindulni vele?
Figyelt kérdés
Eszter 4000 forintért palántákat vásárol. Ha a darabonkénti 90 forinttal olcsóbb petúniát választja 9-szer többet tud venni mintha a drágább muskátlit választaná. Mennyibe kerül a muskátli és mennyit tud venni belőle?
Lehetőleg másodfokú egyenlettel kéne megoldani. De sajnos az én agyam ehhez túlságosan kevés :///
2013. febr. 27. 18:27
1/3 BKRS válasza:
Mondjuk m db muskátlit tud venni.
Vagyis akkor 9m darab petúniát.
A muskátli ára:
4000/m
A petúnia ára: 4000/9m
4000/9m +90 = 4000/m
Mindkét oldalt 9m-mel szorozva örömmel vesszük észre, hogy vagy félreértettük a feladatot, vagy hiányos másodfokú egyenletet kapunkk:
4000 + 81m = 36000
81m = 32000
m = 32000/81 = 395
és akkor a muskátli ára: 121.50 egy tucat.
2/3 Irooonmaaan válasza:
Az előző válaszban a 81m az 810m helyesen.
3/3 BKRS válasza:
Köszi a javítást, remélem a kérdező még látta ezt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!