Egy szöveges példa lenne a házi. Hogy kéne elindulni vele?


Eszter 4000 forintért palántákat vásárol. Ha a darabonkénti 90 forinttal olcsóbb petúniát választja 9-szer többet tud venni mintha a drágább muskátlit választaná. Mennyibe kerül a muskátli és mennyit tud venni belőle?


Lehetőleg másodfokú egyenlettel kéne megoldani. De sajnos az én agyam ehhez túlságosan kevés :///


2013. febr. 27. 18:27
 1/3 BKRS ***** válasza:

Mondjuk m db muskátlit tud venni.

Vagyis akkor 9m darab petúniát.

A muskátli ára:

4000/m

A petúnia ára: 4000/9m

4000/9m +90 = 4000/m

Mindkét oldalt 9m-mel szorozva örömmel vesszük észre, hogy vagy félreértettük a feladatot, vagy hiányos másodfokú egyenletet kapunkk:

4000 + 81m = 36000

81m = 32000

m = 32000/81 = 395

és akkor a muskátli ára: 121.50 egy tucat.

2013. febr. 27. 20:54
 2/3 Irooonmaaan válasza:
Az előző válaszban a 81m az 810m helyesen.
2013. febr. 27. 23:33
 3/3 BKRS ***** válasza:
Köszi a javítást, remélem a kérdező még látta ezt is.
2013. febr. 28. 17:26