A zárójel felbontást értem de azt nem hogy ha nem egész szám jön ki akkor mit tegyek?


1. ) feladat 2* (x-3) -3* (2-x) =5* (x+1) -2* (2x-1)

2. ) feladat 5* (2x-5) +2* (x-3) -4=3* (x-2) -4* (2-3x) 3. ) feladat 78-3* (2x-1) +4* (2-x) =2* (x-5) -3* (2-3x)

4. ) feladat 28+2* (3x+2) -4* (x-3) =5* (x-2) -3* (3-2x) 5. ) feladat 3x (x-2) +2* (2+x) =4-2x- (x+3)



2013. febr. 24. 07:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
a 3.-nál nem 90 van ha nem 89 vagy most én számoltam el?
2013. febr. 24. 14:53
 12/18 anonim ***** válasza:

aaa, bakker télleg :D mekkora hülye vagyok. bocsánat

amúgy az utolsóba van négyzet! mert a 3x*x=3xnégyzet


3:

89+2x=11x-16 / -2x

89=9x-16 /+16

105=9x

x=1,6

2013. febr. 24. 15:03
 13/18 A kérdező kommentje:

biztos,hogy nem négyzet olyat nem adott volna!

3x(x-2)+2 szorozva (2+x)=4-2x-(x+3)


és a 4.-nél hogy jött ki 14 x?

2013. febr. 24. 15:21
 14/18 A kérdező kommentje:
szerintem csak szorzás van ott! 3x*(x-2)+2*(2+x)=4-2x-(x+3)
2013. febr. 24. 15:23
 15/18 A kérdező kommentje:
akkor se megy a 4.-ik ellenőrzése! leírod kérlek!
2013. febr. 24. 15:33
 16/18 A kérdező kommentje:

mert a 4.-nél Ell:. 28+2*(3*ki kapot szám+2)-4*(ki kapot szam-3) lenne a ball oldalon de nem tudok neki fogni.

sztem a ki kapot szan 7

2013. febr. 24. 15:45
 17/18 A kérdező kommentje:

Rosszúl írtam le!

3x-(x-2)+2°(2+x)=4-2x-(x+3)

a szorzas jel ez: °

SEGÍTS

2013. febr. 24. 16:13
 18/18 A kérdező kommentje:
amit leírtam az már a helyes!
2013. febr. 24. 16:14
1 2