A Nagy Fermat Sejtés/Tételre kaptunnk választ. Van itt olyan aki megértette ezt a tételt?

Érdekel ez a dolog, mert annyira megoldhatatlan. Ha valaki elmagyarázza ezt a tételt annak is röülnék.
2009. szept. 9. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem lehet ezen érteni?

Az

x^n+y^n=z^n egyenletnek, n > 2 esetén csakis triviális megoldásai vannak (x, y, z közül legalább egy 0).

Tehát van(nak) négyzetszám(ok), amelyek négyzetszámok összegére bonthatók -- ezek a jól ismert pitagoraszi számhármasok, pl. 3^2+4^2=5^2, de

nincs olyan köbszám, amely köbszámok összegére bontható (x^3+y^3=z^3),

nincs olyan negyedik hatvány, amely negyedik hatványok összegére bontható (x^4+y^4=z^4),

nincs olyan ötödik hatvány, amely ötödik hatványok összegére bontható...

2009. szept. 9. 18:55
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Fermat sejtés:

amikor Fermat hazamegy és a feleségét meztelenül az ágyban találja, a szerkényben pedig egy meztelen férfit, akkor Fermat _sejti_: csalja a felesége. :))

2009. szept. 9. 18:59