Szabó Niki94 kérdése:

Kettes alapú logx=6-ot hogyan kell kiszámolni?

2013. febr. 21. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:

log(2)x=6

2^6=x

64=x

2013. febr. 21. 20:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a logaritmus definícióját.


Amit leírtál, az éppen azt jelenti, hogy 2-őt a 6. hatványra kell emelni, hogy x-et kapj.

x = 2^6 = 64

2013. febr. 21. 20:23
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. febr. 21. 20:27
 4/9 boy128 válasza:

Definíció alapján:

Egy pozitív 'x' valós szám 'a' alapú logaritmusának nevezzük azt a kitevőt, amelyre 'a'-t emelve 'x'-et kapunk.

log2(x)=6

def:

2^6=x

64=x

2013. febr. 21. 20:28
 5/9 A kérdező kommentje:
lg(x+1)+*lg(x+4)-et hogyan kell ??
2013. febr. 21. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:

lg(x+1)+lg(x+4) ?

ez egy log azonosság, tehát:

lg (x+1)*(x+4) lesz belőle, így már meg tudod oldani

2013. febr. 21. 21:06
 7/9 Tamás 1234 válasza:

Már megbocsássatok de ezeknek mi értelme van a valo életben?

Hasznát sehol soha nem veszitek.Hol tanitanak ilyet? 41 éves erdömérnök vagyok de anno mi ilyet nem tanultunk. manapság sok az értelmetlen tananyag sajnos

2013. febr. 27. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi, de erre szerintem magadtól is rájöttél már. Amit az ember a középiskolában tanul azt vagy a szakmájában alkalmazza, vagy sehol, de egy biztos, a hétköznapi életben semmiképp se.

Egy egy történész sem használja a hétköznapi életben a Bohr posztulátumokat, mint ahogy nem használja egy gépészmérnök sem a Hamlet cselekményvázlatát

2013. febr. 27. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
A logaritmust sok helyen használjuk. Például kémiából a kémhatás vizsgálatára: savak, lúgok, gyengesavak stb. + még a számítástechnikában is. Régen egyébként ezzel számoltak.
2013. febr. 28. 00:39