2013. febr. 20. 20:34
1/2 anonim válasza:
1 mol metánban 6*10^23db molekula van.
0,25 mol metánban 0,25*6*10^23=1,5*10^23db molekula van.
1mol kén 6*10^23db atomot jelent.
1,5 mmol= 0,0015 mol=1,5*10^-3mol
1,5*10^-3*6*10^23= 9*10^20 db kénatom
2/2 anonim válasza:
1 mol kén valóban 6*10^23, viszont 1 mol metán (CH4), az összesen 5 db atom (1db szén; 4db hidrogén), tehát 1 mol metán az (6*5) 30*10^23 atomot jelent.