Kémia feladat. Hogy számolom azt ki, hogy hány darab molekula van 0,25 mol metánban? És azt, hogy hány darab atomot jelent 1,5 mmol kén?


2013. febr. 20. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

1 mol metánban 6*10^23db molekula van.

0,25 mol metánban 0,25*6*10^23=1,5*10^23db molekula van.


1mol kén 6*10^23db atomot jelent.

1,5 mmol= 0,0015 mol=1,5*10^-3mol

1,5*10^-3*6*10^23= 9*10^20 db kénatom

2013. febr. 20. 20:46
 2/2 anonim válasza:
1 mol kén valóban 6*10^23, viszont 1 mol metán (CH4), az összesen 5 db atom (1db szén; 4db hidrogén), tehát 1 mol metán az (6*5) 30*10^23 atomot jelent.
2017. szept. 16. 15:48