Egy feladat van feladva házinak, és nem jövök rá, hogy hogy kell megcsinálni:
A polietilén mintának egyik molekulája 700-szor nehezebb a vízmolekulánál. Számítsátok ki az adott molekula képletében a szereplő n értéket. Gondolom, van hozzá számítás is, az is érdekelne, mivel csak így fogadják el.
2013. febr. 1. 23:52
1/2 DudoloPocok válasza:
általános képlet ( C2H4)n
molekulatömeg : (24+4)*n=18*700=12600
n=12600/28=450
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, a könyv hátulján megvolt, hogy n=450, de a tanár nem fogadja el, ha nincs a megoldás menete.
Még 1x köszönöm (ment a zöld)
2013. febr. 3. 00:07