Kémia 9. osztály polietilén. Segítség valakitől?


Egy feladat van feladva házinak, és nem jövök rá, hogy hogy kell megcsinálni:

A polietilén mintának egyik molekulája 700-szor nehezebb a vízmolekulánál. Számítsátok ki az adott molekula képletében a szereplő n értéket. Gondolom, van hozzá számítás is, az is érdekelne, mivel csak így fogadják el.



2013. febr. 1. 23:52
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

általános képlet ( C2H4)n


molekulatömeg : (24+4)*n=18*700=12600


n=12600/28=450

2013. febr. 2. 13:29
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, a könyv hátulján megvolt, hogy n=450, de a tanár nem fogadja el, ha nincs a megoldás menete.

Még 1x köszönöm (ment a zöld)

2013. febr. 3. 00:07