Mennyi a műveletsor végeredménye? C × (b – a) + d =? a)


számjegyek összege b) Kőszegen 12 órán kívül ebben az időpontban is felzúg egy győzelem emlékére a harangszó c) azon író feleségeinek száma, aki 1816-ban történelmi drámát írt Hunyadi Jánosról d) a Hunyadi egyik fiáról szóló Erkel-opera felvonásainak száma

a,16

b,0

c,8

d,6


2013. febr. 20. 14:25
 1/3 anonim válasza:

Betűk:

a = 45 (1+2+3+...+9)

b = 11 (elvileg 11. órakor "verték vissza" a törököket)

c = 2 (Kisfaludy Sándor)

d = 4 (Hunyadi László című mű)


c*(b-a)+d = 2*(11-45)+4 = -64


Megoldás: -64.


Amúgy mik azok a számok, amiket írtál?

2013. febr. 20. 14:37
 2/3 anonim válasza:

Én is versenyzek a Mozaik történelem részén és szerintem ezek a megoldások:

a,9 (1+5+2+1)

b,11

c,2

d,4

A végeredmény: 2*(11-9)+4=8

2013. márc. 9. 20:21
 3/3 anonim válasza:
Egyébként ez nagy fokú tudatlanságra és lustaságra utal, hogy a Mozaikos törire jelentkezel és másokkal oldatod meg!
2013. márc. 26. 14:08