számjegyek összege b) Kőszegen 12 órán kívül ebben az időpontban is felzúg egy győzelem emlékére a harangszó c) azon író feleségeinek száma, aki 1816-ban történelmi drámát írt Hunyadi Jánosról d) a Hunyadi egyik fiáról szóló Erkel-opera felvonásainak száma
a,16
b,0
c,8
d,6
2013. febr. 20. 14:25
1/3 anonim válasza:
Betűk:
a = 45 (1+2+3+...+9)
b = 11 (elvileg 11. órakor "verték vissza" a törököket)
c = 2 (Kisfaludy Sándor)
d = 4 (Hunyadi László című mű)
c*(b-a)+d = 2*(11-45)+4 = -64
Megoldás: -64.
Amúgy mik azok a számok, amiket írtál?
2/3 anonim válasza:
Én is versenyzek a Mozaik történelem részén és szerintem ezek a megoldások:
a,9 (1+5+2+1)
b,11
c,2
d,4
A végeredmény: 2*(11-9)+4=8
3/3 anonim válasza:
Egyébként ez nagy fokú tudatlanságra és lustaságra utal, hogy a Mozaikos törire jelentkezel és másokkal oldatod meg!