Terület számolás: Ha van 500 darab 30X12 cm-es méretű téglám hány négyzetméter jön ki belőlük? Fuga vagy hézag nélkül? Nem vicc a kérdés, komolyan kérdezem! A válaszért köszönet előre is!


2013. febr. 17. 18:39
 1/4 anonim válasza:

T(tégla)=30cm×12cm=0,3m×0,12m

T(tégla)=0,036m2


T=500×T(tégla)=500×0,036m2

T=18m2


(Tegnap esti fizika zseni után egy matekzseni is tiszteletét tette, már bocs :D)

2013. febr. 17. 18:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nehogy azt hidd! Én 18-at számoltam és előbb be akarták nekem adni hogy 27. Hozzáteszem én valóban hülye vagyok matekból!
2013. febr. 17. 18:46
 3/4 anonim válasza:
Jó mindegy, akkor bocs :)
2013. febr. 17. 21:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmi baj! :) Valahol igazad volt......
2013. febr. 18. 13:05