Mi a megfejtés? Hogyan kell megoldani?

Marika kétszer fiatalabb Péternél, Péter kétszer fiatalabb az édesanyjánál, Marika 33 ével fiatalabb, mint az édesanyja. Hány éves Péter?

2013. febr. 17. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Marika :x éves

Péter : 2*x éves

Édesanyjuk:x+33 éves

(Péter életkora)*2= Édesanya életkora

2* 2*x =x+33

4*x= x+33 /-x

3*x = 33 /:3

x=11


Marika 11 éves, Péter 22 éves, Édesanya 44 éves

2013. febr. 17. 18:36