Marika kétszer fiatalabb Péternél, Péter kétszer fiatalabb az édesanyjánál, Marika 33 ével fiatalabb, mint az édesanyja. Hány éves Péter?2013. febr. 17. 18:20
1/1 anonim válasza:
Marika :x éves
Péter : 2*x éves
Édesanyjuk:x+33 éves
(Péter életkora)*2= Édesanya életkora
2* 2*x =x+33
4*x= x+33 /-x
3*x = 33 /:3
x=11
Marika 11 éves, Péter 22 éves, Édesanya 44 éves