48:2(9+3)= ?


Valahol azt láttam, hogy 2, valaki azt mondta hogy 288! Akkor most hogy is van ez??? logika szerint vagy hogy?



2012. okt. 28. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A zárójeles az 1. művelet, a többit balról jobbra haladva végezzük el.


Tehát:


48:2(9+3)=x

48:2(12)=x

48:2x12=x

24x12=x

288=x

2012. okt. 28. 11:12
 2/3 A kérdező kommentje:

node valahol néztem azt is, hogy a megoldás 2 lett!

Mivel törttel is lehet dolgozni:

48/2(9+3) = x

48/2×12 = x

48/24 = x

2 = x


és így a megoldás 2. De ezt nem annyira értem. Mivel a 2 után szorzás van, és hát akkor most van amikor a zárójelet csináljuk előbb, de valaki ehhez a módszerhez is hozzányúl!

2012. okt. 28. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Balról jobbra haladunk, nem jobbról balra.


6:2x3 lehet 9 és 1 is, attól függően, hogy a szorzást, vagy az osztást végzem el előbb. Ennek a gondnak a kiküszöbölésére "vezették be" a zárójelt, és a balról jobbra haladunk módszert.

2012. okt. 28. 11:32