Hogyan tudnám negatív szám negatív számmal való szorzását érthetővé tenni 4-es kisfiam számára?

Nem érti, hogy -2x(-5)=+10
2013. febr. 17. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Még nem is kell 4. osztályban értenie! 6. osztályos tananyag, és akkor már megvan hozzá a módszer is.
2013. febr. 17. 18:10
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő akarta megérteni és ehhez kellett volna az értelmezés. Mondjuk egy szöveges példa segítségével, de rádöbbentem, hogy ez nem is olyan egyszerű...
2013. febr. 17. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
szerintem hatodik osztályban sincs különösebb módszer, minthogy "mínusz-szor mínusz az plusz. "
2013. febr. 17. 19:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugye, ugye! Nem könnyű dolog ez.
2013. febr. 17. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ezt speciel nem megérteni kell, hanem megtanulni.

Matematikai szabály.

Plusz * plusz = plusz

Mínusz * mínusz = plusz

Plusz * mínusz = mínusz


Általánosságban:

Azonos előjelűek szorzata pozitív.

Különböző előjelűek szorzata negatív.

2013. febr. 17. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétszer ELENGEDED az 5 Ft-os TARTOZÁSÁT, ezzel KAPOTT 10 Ft -ot.
2013. febr. 17. 20:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen. Ez az utolsó nagyon jó. Remélem, hogy matematikailag is helyes.
2013. febr. 17. 21:28
 8/10 _.-Akv-._ válasza:
50%

[link]

Ezt nyomtasd ki, és nézze amíg meg nem érti :D Ezt megtanulni lehet nem megérteni. Csak ha ugyanaz a kettő akkor +, ha különböző akkor negatív.

2013. febr. 17. 22:15
 9/10 bongolo ***** válasza:
100%

Azt még meg lehet érteni ismételt összeadással is, hogy 2·(-5) = -10, hiszen

2·(-5) = (-5) + (-5) = -10


Utána azt el lehet fogadni, hogy mivel a·b ugyanannyi, mint b·a (ezt valószínű tanulták már), ezért 2·(-5) is úgy a jó, ha ugyanannyi, mint (-5)·2, annak ellenére, hogy mínusz ötször nem lehet összeadni a kettőt önmagával. Vagyis (-5)·2 = -10.


Ebből meg lehet tanulni azt a szabályt, hogy negatív számmal úgy szorzunk, mintha pozitív lenne, csak a végén az eredmény előjelét az ellenkezőjére változtatjuk.


Ebből már kijön a (-2)·(-5) is, mert az a 2·(-5) vagyis a (-5)+(-5) = -10 ellentettje, ami pedig +10.

2013. febr. 18. 00:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Majd ha hazajön a suliból, ő is elolvassa.
2013. febr. 18. 13:34