Mennyi x^3+1/x^3, ha x^3+1/x^3=3?


2013. febr. 15. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdés az, hogy mennyi x, mert te azt írtad, hogy Mennyi VALAMI, ha VALAMI=3. Ha nem írtad el, akkor a válasz nyilván 3.

Ha mégis, akkor:

x^3+1/x^3=3 |*x^3

x^6+1=3x^3 |-3x^3

x^6-3x^3+1=0 |helyettesítünk

legyen y=x^3, ezt behelyettesítve

y^2-3y+1=0

3+-gyok(5)

y1=2,618

y2=0,382

Visszahelyettesítve:

2,618=x^3

x1=1,378

0,382=x^3

x2=0,7256


Tehát a két megoldás x1=1,378, x2=0,7256

2013. febr. 15. 10:31
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 17. 20:10