2013. febr. 15. 09:59
1/2 anonim válasza:
Gondolom a kérdés az, hogy mennyi x, mert te azt írtad, hogy Mennyi VALAMI, ha VALAMI=3. Ha nem írtad el, akkor a válasz nyilván 3.
Ha mégis, akkor:
x^3+1/x^3=3 |*x^3
x^6+1=3x^3 |-3x^3
x^6-3x^3+1=0 |helyettesítünk
legyen y=x^3, ezt behelyettesítve
y^2-3y+1=0
3+-gyok(5)
y1=2,618
y2=0,382
Visszahelyettesítve:
2,618=x^3
x1=1,378
0,382=x^3
x2=0,7256
Tehát a két megoldás x1=1,378, x2=0,7256
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 17. 20:10