Segitsétek létszi. Megtudnátok csinálni ezt a pár egyenletet?


Létszi írjátok le a számolást is.

1.5(2-x) =12x

2. x-(3-x)<8

3(18-12x):(-6)>1

4.5-2x-(3+2x)=2


2013. febr. 13. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

5(2-x)=12x /feldontod a zárójelet

10-5x=12x /+5x

10=17x /:17

x=10/17


x-(3-x)<8 /felbontod a zárójelet

x-3+x<8 /összevonod

2x-3<8 /+3

2x<11 /:2

x<11/2


(18-12x):(-6)>1 /felszorzol -6 -al

18-12x<-6 /-18

-12x<-24 /:(-12)

x>2 (A kacsacsőr iránya minusszal való szorzás, ill. osztás során megfordul!)


5-2x-(3+2x)=2 /felbontod és -5

-2x-3-2x=-3 /összevonod

-4x-3=-3 /+3

-4x=0 /:(-4)

x=0

2013. febr. 13. 18:19