Segitsétek létszi. Megtudnátok csinálni ezt a pár egyenletet?
Létszi írjátok le a számolást is.
1.5(2-x) =12x
2. x-(3-x)<8
3(18-12x):(-6)>1
4.5-2x-(3+2x)=2
2013. febr. 13. 18:06
1/1 anonim válasza:
5(2-x)=12x /feldontod a zárójelet
10-5x=12x /+5x
10=17x /:17
x=10/17
x-(3-x)<8 /felbontod a zárójelet
x-3+x<8 /összevonod
2x-3<8 /+3
2x<11 /:2
x<11/2
(18-12x):(-6)>1 /felszorzol -6 -al
18-12x<-6 /-18
-12x<-24 /:(-12)
x>2 (A kacsacsőr iránya minusszal való szorzás, ill. osztás során megfordul!)
5-2x-(3+2x)=2 /felbontod és -5
-2x-3-2x=-3 /összevonod
-4x-3=-3 /+3
-4x=0 /:(-4)
x=0