Két feladat van, amit nem értek:


1, Mekkora tömegű oxigénatom tartalmaz 2,0 x 10^23 db protont?

2, Mi az alkotóelemek tömegaránya az ammónium-szulfátban?


A megoldás az 1-re 2/3 g, a 2-ra pedig m(N): m(H):m(S): m(O)=3,5 : 1,0 : 4,0 : 8,0 , csak az a baj, hogy fogalmam sincs arról, hogy ezek hogy jönnek ki...


Elmagyarázná valaki, légyszi?


Köszi előre is! :)



2013. febr. 12. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 1 db oxigénatom 8 db protont tartalmaz

1 mol oxigénatom 8*6*10^23 db =48*10^23protont tartalmaz

1mol oxigénatom tömege 16 gram

16g oxigénatom 48*10^23protont tartalmaz.

a 48*10^23 24-szer nagyobb,mint a 2,0 x 10^23.

A 16g is 24-szer nagyobb, mint a keresett oxigénmennyiség.

tehát a keresett oxigénmennyiség tömege 16/24= 2/3 g

2013. febr. 12. 21:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ammónium –szulfát képlete: (NH4)2SO4

2N 28g;

8H 8g

S 32g

4O 64g

m(N) : m(H) :m(S) : m(O)= 28 : 8 : 32 : 64

Egyszerűsítések után megkapod azokat az értékeket, amiket leírtál

2013. febr. 12. 21:28
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!! :)
2013. febr. 12. 22:16