1 jégkockában 0,6 mol víz van, hogy kell kiszmolni a lentieket?


Mekkora a jégkocka térfogata?

Hány molekula van benne?


10.es vagyok, és nem találom a tavaji füzetem, és ez teljesen kiment a fejemből, kérlek mondjátok el hogy kell!


2009. szept. 6. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A víz moláris tömege 18 g/mol és a sűrűsége 1 g/cm3.

Így 0,6 mol*18g/mol =10,8g --> 10,8g / (1 g/cm3) =18cm3.

Van még egy un. Avogadro-szám, ami azt mondja meg, hogy 1 mol valamiben mennyi molekula van. Avogadro-szám=6*10^23.

Tehát 0,6*6*10^23=3,6*10^23 molekula van benne.

2009. szept. 6. 22:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Stzuper akkor jó lett :D Köszönöm! :)
2009. szept. 7. 16:15