Hatványozásnál hogy kell ezt kiszámolni?


2*4^x = 8^x ?

Ez jó így?


2013. febr. 10. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

4^x = 2^(2x)

8^x = 2^(3x)


2*2^(2x) = 2^(3x)

2^(2x+1) = 2^(3x)


mivel a 2^x szigorúan monoton növekvő, ezért:


2x+1 = 3x

x = 1

2013. febr. 10. 16:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Így lehet át írni:

2*4ˣ = 2*2²ˣ = 2²ˣ⁺¹

8ˣ = 2³ˣ


Amint láthatod a kettő csak akkor egyenlő, ha x = 1.

2013. febr. 10. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem egyenletet akart írni a kérdező


2*4^x=2^1*(2^2)^x=2^1*2^2x=2^(2x+1)

szóval nem jó úgy

2013. febr. 10. 17:30