2*4^x = 8^x ?
Ez jó így?
2013. febr. 10. 16:14
1/3 anonim válasza:
4^x = 2^(2x)
8^x = 2^(3x)
2*2^(2x) = 2^(3x)
2^(2x+1) = 2^(3x)
mivel a 2^x szigorúan monoton növekvő, ezért:
2x+1 = 3x
x = 1
2/3 anonim válasza:
Így lehet át írni:
2*4ˣ = 2*2²ˣ = 2²ˣ⁺¹
8ˣ = 2³ˣ
Amint láthatod a kettő csak akkor egyenlő, ha x = 1.
3/3 anonim válasza:
szerintem nem egyenletet akart írni a kérdező
2*4^x=2^1*(2^2)^x=2^1*2^2x=2^(2x+1)
szóval nem jó úgy