Fizikai számítással kapcsolatban kaphatnék egy kis segítséget?


"Mekkora sebességre gyorsul fel az 50 kg tömegű rakéta, ha belőle 1 kg tömegű üzemanyag 25 000 m/s sebességnél áramlik ki?"


előre is köszönöm!!:)


2013. febr. 9. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanultatok egy képletet órán amibe csak bekell helyetesíteni!

/Olvasd el az anyagot, hogy mi minek a jele és annyi/

2013. febr. 9. 19:12
 2/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ne várd azt, hogy megcsináljuk neked.

2013. febr. 9. 19:12
 3/4 A kérdező kommentje:

1. I= m*v ezt tanultuk, nyilván nem 0 utánajárással várom el, hogy mások megoldják helyettem...

2. Nem is azt várom, ha ide írok sosem azt várom, hogy megoldják, hanem, hogy elmagyarázzák, hogy kéne megérteni.

2013. febr. 9. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 1kg tömegű 25000 m/s sebességgel áramló üzemanyag lendülete I=m*v=25000 kg*m/s.

A lendületmegmaradás miatt, ekkora lendülettel kell rendelkeznie a rakétának is. v=I/m --> v=500 m/s

2013. febr. 10. 11:47