2013. febr. 6. 19:03
1/2 BKRS válasza:
A H és C tömegaránya nem lehet ekkora egy alkadiénben, valószínűleg ez a C és H tömegaránya akar lenni.
CnH2n-2
Vagyis a C tömege benne: 12n
A H tömege benne: 2n-2
(2n-2)/12n = 2/15
30n-30 = 24n
6n=30
n=5
C5H8
2/2 A kérdező kommentje:
Kosszi szepen jol jott a segitseg
2013. febr. 9. 19:19