2013. febr. 6. 19:03
 1/2 BKRS ***** válasza:

A H és C tömegaránya nem lehet ekkora egy alkadiénben, valószínűleg ez a C és H tömegaránya akar lenni.

CnH2n-2

Vagyis a C tömege benne: 12n

A H tömege benne: 2n-2

(2n-2)/12n = 2/15

30n-30 = 24n

6n=30

n=5

C5H8

2013. febr. 8. 23:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Kosszi szepen jol jott a segitseg
2013. febr. 9. 19:19