2013. jan. 27. 19:32
1/3 DudoloPocok válasza:
a sósav molsúlya (molekulatömege ) 36.45 g ez az 53,67 %-os növekedés :
x+36.45=1,53.67x
x=68 ( kb)
az aklinok általános képlete CnH(2n-2) azaz a moltömeg
12*n+(2n-2)*1 =68
14n-2=68
14n=70
n=5
az alkin képlete C5H8
2/3 A kérdező kommentje:
KOSZONOM SZEPEN honnan let 1,5367 elmagyaraznad kerlek
2013. jan. 28. 07:25
3/3 DudoloPocok válasza:
ha a tömeg 100 g és 53,67 %-kal nőtt, akkor az 100*1,5367 =153,67
valaminek az x%.át úgy kapjuk meg hogy megszorozzuk x/100-al