HOGY kell ezt a szerves kemia feladatot megoldani? Egy alkin tomege 53,67%al no ha 1 mol sosavat addicional Melyik ez az alkin?

2013. jan. 27. 19:32
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

a sósav molsúlya (molekulatömege ) 36.45 g ez az 53,67 %-os növekedés :


x+36.45=1,53.67x

x=68 ( kb)


az aklinok általános képlete CnH(2n-2) azaz a moltömeg

12*n+(2n-2)*1 =68

14n-2=68

14n=70

n=5

az alkin képlete C5H8

2013. jan. 27. 19:52
 2/3 A kérdező kommentje:
KOSZONOM SZEPEN honnan let 1,5367 elmagyaraznad kerlek
2013. jan. 28. 07:25
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:

ha a tömeg 100 g és 53,67 %-kal nőtt, akkor az 100*1,5367 =153,67


valaminek az x%.át úgy kapjuk meg hogy megszorozzuk x/100-al

2013. jan. 28. 21:32