1.)
10g 78% os oldatból és 20g ismeretlen koncentrációból kapok 30g 60% os-t.Hány g-ot kell kimérni az első oldatból?
2.)Hány kg 12.5% oldatból kell epárologtatni 56kg vizet, hogy 20%-os oldatot kapjunk?
LÉGYSZI A MEGOLDÁS VALAKI ÍRJA LE!!
Köszi!
2013. febr. 6. 18:59
1/1 BKRS válasza:
1)10g 78% + 20g x% = 30g 60%
Nézzük mennyi oldott anyag van bennük:
10*0.78 + 20*x/100 = 30*0.6
x/5=18-7.8
x = 5*10.2 = 51%
2)
x kg 12.5% oldatból kell epárologtatni 56kg vizet, hogy 20%-os oldatot kapjunk
x*0.125 kg oldott anyag van az eredetiben, (x-56)*0.2 kg oldott anyag van a végén.
x*0.125 = (x-56)*0.2
x*0.125 = 0.2x - 11.2
11.2 = 0.075x
x = 11.2/0.075 = 149.33 kg