Légyszi valaki segítene? (kémia)


1.)

10g 78% os oldatból és 20g ismeretlen koncentrációból kapok 30g 60% os-t.Hány g-ot kell kimérni az első oldatból?



2.)Hány kg 12.5% oldatból kell epárologtatni 56kg vizet, hogy 20%-os oldatot kapjunk?



LÉGYSZI A MEGOLDÁS VALAKI ÍRJA LE!!

Köszi!



2013. febr. 6. 18:59
 1/1 BKRS ***** válasza:

1)10g 78% + 20g x% = 30g 60%

Nézzük mennyi oldott anyag van bennük:

10*0.78 + 20*x/100 = 30*0.6

x/5=18-7.8

x = 5*10.2 = 51%


2)

x kg 12.5% oldatból kell epárologtatni 56kg vizet, hogy 20%-os oldatot kapjunk

x*0.125 kg oldott anyag van az eredetiben, (x-56)*0.2 kg oldott anyag van a végén.

x*0.125 = (x-56)*0.2

x*0.125 = 0.2x - 11.2

11.2 = 0.075x

x = 11.2/0.075 = 149.33 kg

2013. febr. 8. 18:18