Matek, valaki leírná miért?


Hogy jött ki? :

sin^2 2X = 4sin^2x*cos^x


2013. febr. 3. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

sin^2 2X = 4sin^2x*cos^x

ez nem igaz, szerintem véletlenül lehagytad a cos után a 2-est

tehát:

sin^2 2X = 4sin^2x*cos^2x


van egy olyan trigonometrikus azonosság, hogy:

sin(2x)=2*sin(x)*cos(x)


sin^2(2x) = sin(2x)*sin(2x) = [2*sin(x)*cos(x)]*[2*sin(x)*cos(x)] = 4*sin^2(x)*cos^2(x)

2013. febr. 3. 19:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2013. febr. 3. 19:42