Hogy jött ki? :
sin^2 2X = 4sin^2x*cos^x
2013. febr. 3. 19:21
1/2 anonim válasza:
sin^2 2X = 4sin^2x*cos^x
ez nem igaz, szerintem véletlenül lehagytad a cos után a 2-est
tehát:
sin^2 2X = 4sin^2x*cos^2x
van egy olyan trigonometrikus azonosság, hogy:
sin(2x)=2*sin(x)*cos(x)
sin^2(2x) = sin(2x)*sin(2x) = [2*sin(x)*cos(x)]*[2*sin(x)*cos(x)] = 4*sin^2(x)*cos^2(x)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2013. febr. 3. 19:42