Milyen érveket lehetne felhozni az egyik és másik oldalra: a komoly célok vagy a hétköznapi megelégedés okozzák-e a boldogságot?
Amellett, hogy érveket kell megfogalmaznunk a 3 oldalas (!) érvelés fogalmazásban, 3 irodalmi műre is hivatkoznunk kell.
Eddig arra jutottam, hogy komoly célok nélkül nem érhetünk el tartós boldogságot. Ugyanis lehet, hogy rövid távon biztosítani tudjuk a boldogságot az egyes élvezeti cikkekkel (játékokkal stb.), de a hosszú távú boldogsághoz nem elég az "Élj a mának" életfelfogás (Horatius), mert ez csak ideiglenes boldogságot okoz (ugyanúgy, mint az egyáltalán nem vagy hosszú ideig fel nem használt, csak gyülemlő pénztömeg). (rosszul felhasznált - Jókai: Az arany ember)
A tartós boldogsághoz nagy célok kellenek (pl. munka, párkapcsolat): sztem ez biztosítja azt, hogy a későbbi életben is boldogok lehessünk (szerető párral, álommunkával stb.)
Emellett hivatkoznék Goethe: Faust című művére, ahol kiderül, hogy a boldogsághoz a másokon való segítés vezet (ezt is ki lehet tűzni célul magunk elé).
Még milyen érveket lehetne írni ezeken kívül a komoly célok és a hétköznapi megelégedés ellen/mellett?
Eléggé filozofikus a kérdés, ki, mit tekint komoly célnak, és mit hétköznapinak ?
Ajánlom átgondolásra Victor Hugo Nyomorultak című regényét, a szűkebb, vagy tágabb környezeted boldoggá tétele, az "értük való élés", az értük való tevékenység, egyáltalán az emberi módon való viselkedés másokkal szemben, megértés, segítség a bajban lévőkön, a bajba jutottakon, lehetnek-e maradandó célok, elvárások ?
Ahogyan látjuk ezt a regény fegyencből polgármesterré lett hősén, aki emberéleteket ment, képes felülemelkedni saját sorsán, és szeretteit boldoggá tenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!