1, Nátrium tulajdonságai (7)? 2, Kalcium tulajdonságai (7)? 3, Fémek tulajdonságai? 4, Nátrium égés? 5, Kalcium égés? 6, Nátrium reakciója vizel? 7, Kalcium reakciója vizel? Széndioxid kimutatása?

Kémiaa

2013. jan. 31. 17:26
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

1 [link]

2 [link]

3 [link]

[link]


4 4 Na+O2 =2 Na2O

5 2Ca+o2= 2 CaO

6 2Na + 2H2O= NaOH +H2

7 Ca +2 H2O = Ca(OH)2+H2

8 BaS+Co2+H2O = BaCO3+H2S pl a BaCO3csapadék és a H2S miatt záptojás-szag is lesz ( az egyenlet másik oldalán oldat van (BaS+H2O) ha bevezetjük a CO2-t ebbe, csapadék válik ki és büdös lesz

2013. febr. 1. 10:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösziii
2013. febr. 1. 13:40