Mekkora nyomáson lesz 2 mol gáz térfogata 24.5dm3 ha a hőmérséklet 25C
2013. jan. 30. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:

pV = nRT

p = nRT/V = (2 mol)*(8,31 J/mol/K)*(25 °C)/(24,5 dm^3) = 202,5 kPa


Másik megoldás: stantard állapotban 1 mol gáz térfogata 24,5 dm^3, ha a hőmérséklet 25°C, ha kétszer ennyi gázt teszel ugyanekkora térfogatba ugyanekkora hőmérsékleten, akkor a nyomása kétszer ekkora lesz, 2*101 325 Pa = 202,5 kPa.

2013. jan. 30. 16:40