Petinek egyel több piros golyója van, mint zöld golyója, és eggyel kevesebb lila, mint kék. Kétszer annyi lila golyója van, mint piros és a piros és lila golyók számának összege 15. Hány golyója van Petinek?


2013. jan. 30. 05:35
 1/2 anonim ***** válasza:

I.) z=p-1

II.) l=k-1

III.) l=2p

IV.) p+l=15

===================

IV.) l=15-p

III.)15-p=2p

15=3p

p=5


Iv.) 5+l=15

l=10

II.) 10=k-1

k=11

I.) z=5-1

z=4


p=5

l=10

k=11

z=4


p+l+k+z=5+10+11+4=30

2013. jan. 30. 07:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszerben érdemes felírni:

I. Z+1=P }

II. L+1=K }

III. 2L=P }

IV. P+L=15 }

V. L+P+Z+K=x } (ezt a sort nem kötelező belevenni az egyenletrendszerbe, ez csak a kérdés matematikai megfogalmazása, magyarul x a kérdés).


Remélem innen már menni fog.

2013. jan. 30. 07:15