2013. jan. 30. 05:35
1/2 anonim válasza:
I.) z=p-1
II.) l=k-1
III.) l=2p
IV.) p+l=15
===================
IV.) l=15-p
III.)15-p=2p
15=3p
p=5
Iv.) 5+l=15
l=10
II.) 10=k-1
k=11
I.) z=5-1
z=4
p=5
l=10
k=11
z=4
p+l+k+z=5+10+11+4=30
2/2 anonim válasza:
Egyenletrendszerben érdemes felírni:
I. Z+1=P }
II. L+1=K }
III. 2L=P }
IV. P+L=15 }
V. L+P+Z+K=x } (ezt a sort nem kötelező belevenni az egyenletrendszerbe, ez csak a kérdés matematikai megfogalmazása, magyarul x a kérdés).
Remélem innen már menni fog.