Hány grammot kell elegyíteni a két oldatból?
A számolás menete / lényege is fontos lenne, köszönöm! :D
2013. jan. 24. 14:58
1/2 BKRS válasza:
x g kell a 20%-osból és 242-x g kell a 32.1 %-osból.
A kapott oldat sósav tartalma:
0.2*x+0.321*(242-x) = 242*0.267
0.321*242 - 0.121x = 242*0.267
242*(0.321-0.267) - 0.121x = 0
0.121x = 242* 0.054
x = 242* 0.054/0.121 = 108
Tehát 108g kell a 20%-os oldatból és (242-108)= 134g kell a 32.1 %-os oldatból.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a +
2013. nov. 17. 11:51