242, 0 g 26,7%-os sósavat kell készítenünk 20, 0 és 32,1 tömegszázalékos oldatból. Hány grammot kell elegyíteni a két oldatból?

A számolás menete is kellene. Köszi. :)
2012. okt. 2. 19:08
 1/1 Silber ***** válasza:

w1*m1+w2*m2=w3*m3

w3, m3, w1, w2 adott. Ezen kívül tudjuk, hogy m1+m2=m3

m1=m3-m2


w1*m1+w2*m2=w3*m3

w1*(m3-m2)+w2*m2=w3*m3

w1*m3-w1*m2-w2*m2=w3*m3

w1*m3-m2*(w1-w2)=w3*m3

m2=(w3*m3-w1*m3)/(w1-w2)

m2=m3*(w3-w1)/(w1-w2)=242*(26.7-32.1)/(20-32.1)=108 g


m1=242-108=134 g.

2012. okt. 2. 19:41