A számolás menete is kellene. Köszi. :)2012. okt. 2. 19:08
1/1 Silber válasza:
w1*m1+w2*m2=w3*m3
w3, m3, w1, w2 adott. Ezen kívül tudjuk, hogy m1+m2=m3
m1=m3-m2
w1*m1+w2*m2=w3*m3
w1*(m3-m2)+w2*m2=w3*m3
w1*m3-w1*m2-w2*m2=w3*m3
w1*m3-m2*(w1-w2)=w3*m3
m2=(w3*m3-w1*m3)/(w1-w2)
m2=m3*(w3-w1)/(w1-w2)=242*(26.7-32.1)/(20-32.1)=108 g
m1=242-108=134 g.