Van egy pelda:


Egy rudnak kiszamolni a tehet.nyomatekat ha a rud kozepen J=1/12 m l^2 es a rud l/3 a vegetol lesz a tengelye a forgasnak.



igy vezettek le:

r= l/6 hogy lett l/6 ?


J=1/12 ml^2 + 1/36 ml^2 = 1/9 ml^2


2013. jan. 24. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:

mert a tömegközéppont távolsága a rúd 1/3-adától az (1/6)*l


rúd fele=1/2=3/6 rúd harmada 2/3=4/6 4/6-3/6=1/6

és akkor 1/12ml^2+m*(l/6)^2=1/9ml^2

2013. jan. 24. 17:46