Van egy pelda:
Egy rudnak kiszamolni a tehet.nyomatekat ha a rud kozepen J=1/12 m l^2 es a rud l/3 a vegetol lesz a tengelye a forgasnak.
igy vezettek le:
r= l/6 hogy lett l/6 ?
J=1/12 ml^2 + 1/36 ml^2 = 1/9 ml^2
2013. jan. 24. 14:28
1/1 anonim válasza:
mert a tömegközéppont távolsága a rúd 1/3-adától az (1/6)*l
rúd fele=1/2=3/6 rúd harmada 2/3=4/6 4/6-3/6=1/6
és akkor 1/12ml^2+m*(l/6)^2=1/9ml^2