2013. jan. 23. 20:51
1/5 anonim válasza:
2A^2B?
Ez így szerintem értelmezhetetlen.
2/5 vurugya béla válasza:
Szerintem ennek a determinánsa kell... (2A^2)(B^-3)A^T
det(A^2)=9
det(B^-3)=-1/8
Ha A-t (azaz mindhárom sorát) 2-vel szorozzuk, a determináns 2*2*2-vel azaz 8-cal szorzódik, a transzponálás meg nem változtat a determinánson.
Ezért az eredmény 8*9*8*(-1/8)*3=-216 lesz.
3/5 A kérdező kommentje:
2013. jan. 23. 22:38
4/5 anonim válasza:
det(A^2)=3^2=9
det(2A^2)=9*(2^3)=72
det(B^-3)=-2^-3=-1/8
det(A^T)=det(A)=3
Mivel det(A*B)=det(A)*det(B)
Így:
72*(-1/8)*3=-27
5/5 vurugya béla válasza:
Én néztem el a tömör írás miatt, nincs ott 2*B, emiatt 8-szorosát hoztam ki a helyes eredménynek...
Minden OK, nálam is -27 így.