A másik,feladat,hogy egy kénsavoldat pHja 2,51.Mekkora a koncentrációja?Itt is egy lépésben teljesen disszociál.Köszi előre is.2012. nov. 10. 14:38
1/5 anonim válasza:
ph= -log[H+]
a) Ch2so4=0,005, C(H+)=001 ph=3
b) 2,51=-log[H+]
10^-2,51=[H+]
C=[H+]/2
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi és hogy jött ki a 0,01 az a-ban?
2012. nov. 10. 16:53
3/5 A kérdező kommentje:
és a b-ben a 2? köszi
2012. nov. 10. 16:55
4/5 anonim válasza:
a kénsav koncentrációja az a-ban 0,005
mivel a kénsav (most) 100%ban diszzociáló kétértékű sav, ezért H2SO4->2H+ +SO4-
magyarul 1 mol h2so4ből 2 mol h+ d lesz
koncentrációra is igaz, h x mol/dm^3 kénsavból 2x mol/dm^3-s H+ d lesz, így jött ki a 0,01
a b részben meg annyi, h
ph=-log(H+)
2,51=-log(H+)
-2,51=log(H+)
10^-2,51=10^log(H+)
10^-2,51=[H+]
[H+]=3,09*10^-3 mol/dm^3
és mivel 1 kénsavből 2 h+, ezért
[H2SO4]=[H+]/2=1,55*10^-3 mol/dm^3
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!!
2012. nov. 10. 21:59