Hogy kell ezeket kiszámolni? Mennyi a 0, 005 molaritású kénsavoldat pHja? Tegyük fel, hogy a kénsav 1 lépésben teljesen disszociál 2 Hra.

A másik,feladat,hogy egy kénsavoldat pHja 2,51.Mekkora a koncentrációja?Itt is egy lépésben teljesen disszociál.Köszi előre is.
2012. nov. 10. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

ph= -log[H+]

a) Ch2so4=0,005, C(H+)=001 ph=3

b) 2,51=-log[H+]

10^-2,51=[H+]

C=[H+]/2

2012. nov. 10. 15:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi és hogy jött ki a 0,01 az a-ban?
2012. nov. 10. 16:53
 3/5 A kérdező kommentje:
és a b-ben a 2? köszi
2012. nov. 10. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:

a kénsav koncentrációja az a-ban 0,005

mivel a kénsav (most) 100%ban diszzociáló kétértékű sav, ezért H2SO4->2H+ +SO4-

magyarul 1 mol h2so4ből 2 mol h+ d lesz

koncentrációra is igaz, h x mol/dm^3 kénsavból 2x mol/dm^3-s H+ d lesz, így jött ki a 0,01

a b részben meg annyi, h

ph=-log(H+)

2,51=-log(H+)

-2,51=log(H+)

10^-2,51=10^log(H+)

10^-2,51=[H+]

[H+]=3,09*10^-3 mol/dm^3

és mivel 1 kénsavből 2 h+, ezért

[H2SO4]=[H+]/2=1,55*10^-3 mol/dm^3

2012. nov. 10. 20:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!!
2012. nov. 10. 21:59