Üdv!

Csak ellenőrzésképpen érdekelne, hogy mennyi a feladat végeredménye. Előre köszönöm szépen, aki időt szakít rám :)

Feladat: Mennyi a képen látható négyzet belsejében lévő szirmok területének összege?


[link]


2013. jan. 23. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a négy darab 25 sugarú félkör területét. (ez ugyanannyi, mint 2 db 25 sugarú kör). Ez a négyzet területénél pont a színezett részekkel lesz több.

Nem számoltam ki, de ha így csináltad, tuti jó.

2013. jan. 23. 17:57
 2/7 A kérdező kommentje:
4r²*(π/2-1) képletet kaptam számolások után. r=25 sugárral számoltam. Ez jó?
2013. jan. 23. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A négyzet területe 50*50=2500


Egy félkör területe: 25^2*π/2

A négy félköré: 4*25^2*π/2


A különbség, tehát a szirmok területének összege: 4*25^2*π/2-2500=1250π-2500=1426,99

2013. jan. 23. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de amúgy a képletedet nem értem.

Sima kör terület képlet kell hozzá.

2013. jan. 23. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, hülye vagyok.

Jó a képleted, én néztem félre.

Tehát helyesen csináltad, ez a lényeg!!!!!

2013. jan. 23. 18:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést :)
2013. jan. 23. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:
1250*Pi-2500 = 1426,9908
2013. jan. 23. 18:21