Üdv!
Csak ellenőrzésképpen érdekelne, hogy mennyi a feladat végeredménye. Előre köszönöm szépen, aki időt szakít rám :)
Feladat: Mennyi a képen látható négyzet belsejében lévő szirmok területének összege?
2013. jan. 23. 17:46
1/7 anonim válasza:
Kiszámolod a négy darab 25 sugarú félkör területét. (ez ugyanannyi, mint 2 db 25 sugarú kör). Ez a négyzet területénél pont a színezett részekkel lesz több.
Nem számoltam ki, de ha így csináltad, tuti jó.
2/7 A kérdező kommentje:
4r²*(π/2-1) képletet kaptam számolások után. r=25 sugárral számoltam. Ez jó?
2013. jan. 23. 18:03
3/7 anonim válasza:
A négyzet területe 50*50=2500
Egy félkör területe: 25^2*π/2
A négy félköré: 4*25^2*π/2
A különbség, tehát a szirmok területének összege: 4*25^2*π/2-2500=1250π-2500=1426,99
4/7 anonim válasza:
Bocsi, de amúgy a képletedet nem értem.
Sima kör terület képlet kell hozzá.
5/7 anonim válasza:
Ja, hülye vagyok.
Jó a képleted, én néztem félre.
Tehát helyesen csináltad, ez a lényeg!!!!!
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést :)
2013. jan. 23. 18:17