Melyik altér a következők közül és miért?


Legyen H<=Rn nem üres halmaz. Mely esetekben következik hogy H altér Rn-ben, ha H zárt a

a, vektorok összeadására és skalárral való szorzására

b, vektorok kivonására és skalárral való szorzására

c, vektorok összeadására és pozitív skalárral való szorzására

d, vektorok kivonására és pozitiv skalárral való szorzására



2013. jan. 23. 15:10
 1/1 BKRS ***** válasza:

a) pontosan ez kell, hogy altér legyen

b) ez is altér lesz, az összeadással lehetne gond, de rendben van:

mert a+b = a- (-1*b)

c) nem fogsz tudni -2*a-t csinálni, a saklárral való szorzás nem jön be. A számegyenesen mint vektortéren pl a pozitív számok nyilván nem alkotnak alteret, márpedig az ebben a c kategóriában van. Hasonlóan azok a vektorok R^n-ben amelyek minden koordinátája pozitív az itt van a c kategóriában és nyilván az se altér.

d) ez OK, mert c>0 konstansra és "a" vektorra:

-c*a= a - ((c+1)*a) tehát a negatív skalárral való szorzás az megvan.

a+b= a- (b-2b) tehat vektorok összeadása is megvan.

2013. jan. 25. 21:31