2013. jan. 19. 23:06
1/6 anonim válasza:
Ha egy szám csak egyszer használható akkor 5*4*3*2*1
Ha többször is akkor 5*5*5*5*5
2/6 A kérdező kommentje:
de mivel az 1-es kétszer van, ezért így nem jó...:(
2013. jan. 19. 23:13
3/6 anonim válasza:
De jó mert nem az a lényeg hogy mi a szám hanem hogy 5 féle*4f*3f*2*1f
4/6 anonim válasza:
(5 alatt a 2)*3*2*1
Kiválasztod a 2 db egyes helyét, aztán az első üres helyre 3, a második üres helyre 2, a harmadik üres helyre pedig 1 számjegy kerülhet.
5/6 anonim válasza:
4. vagyok
Tehát a megoldás: (5 alatt a 2)*3*2*1=60
másik válaszolónak írom, hogy valóban rossz a megoldása.
Mert ott kétszer számolt mindent, mivel ha a két egyest cseréljük csak fel, akkor ugyanaz marad a szám.
Nála 5*4*3*2*1=120 jött ki. Mindent kétszer számolt, tehát el kell osztani 2-vel. 120/2=60. Ami nekem is kijött jól.
6/6 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm szépen! :) így már értem. végeredményem az volt, csak nem értettem hogy jön ki, mert ott azt írták , hogy
5!/2!
és nem értettem mi az a 2!
2013. jan. 19. 23:23