Hány ötjegyű szám képezhető az 1,1,2,3,5 számjegyekből? Köszönöm a segítséget!

2013. jan. 19. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egy szám csak egyszer használható akkor 5*4*3*2*1

Ha többször is akkor 5*5*5*5*5

2013. jan. 19. 23:10
 2/6 A kérdező kommentje:
de mivel az 1-es kétszer van, ezért így nem jó...:(
2013. jan. 19. 23:13
 3/6 anonim ***** válasza:
De jó mert nem az a lényeg hogy mi a szám hanem hogy 5 féle*4f*3f*2*1f
2013. jan. 19. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:

(5 alatt a 2)*3*2*1

Kiválasztod a 2 db egyes helyét, aztán az első üres helyre 3, a második üres helyre 2, a harmadik üres helyre pedig 1 számjegy kerülhet.

2013. jan. 19. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Tehát a megoldás: (5 alatt a 2)*3*2*1=60

másik válaszolónak írom, hogy valóban rossz a megoldása.

Mert ott kétszer számolt mindent, mivel ha a két egyest cseréljük csak fel, akkor ugyanaz marad a szám.

Nála 5*4*3*2*1=120 jött ki. Mindent kétszer számolt, tehát el kell osztani 2-vel. 120/2=60. Ami nekem is kijött jól.

2013. jan. 19. 23:17
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó: köszönöm szépen! :) így már értem. végeredményem az volt, csak nem értettem hogy jön ki, mert ott azt írták , hogy

5!/2!

és nem értettem mi az a 2!

2013. jan. 19. 23:23